Konsolidacja chwilówek na różne sposoby

      Możliwość komentowania Konsolidacja chwilówek na różne sposoby została wyłączona

Szybkie i nieprzemyślane pożyczanie skutkuje często niemożnością spłaty zaciągniętych zobowiązań. Konsolidacja chwilówek i pożyczek w tym kontekście wydaje się być jedyną, słuszną decyzją. W poniższym artykule postaram się odpowiedzieć na pytanie, co w tej materii oferuje bankowy i pozabankowy rynek a także o możliwych sposobach zamiany istniejących długów na łatwiejsze do spłaty.

Konsolidowanie pożyczek na własną rękę

Nie odkryję Ameryki, pisząc o konsolidowaniu zaciągniętych zobowiązań pożyczkowych kolejnymi, zaciąganymi na spłatę poprzednich. Schemat wydaje się być oczywisty i niejednokrotnie łatwy do zrealizowania. Szczególnie dziś, gdy chwilówki za darmo są tak powszechne i w tak dużej ilości. Scenariusz ten wybierany jest prawie z automatu przez osoby mające problemy finansowe, co skutkuje ciągłym pożyczaniem i wpadaniem w spiralę długów. Trzeba też mieć na uwadze, iż powyższa taktyka może być stosowana w przypadku niewielkich kwot. Takie możemy konsolidować darmowym pożyczaniem, ale także na niedługi czas – miesiąca lub dwóch. Po ich upływie rozglądamy się za kolejnymi darmowymi pożyczkami.
Ale i te z pozoru najlepsze, bo bezpłatne kiedyś się skończą. Pozostanie alternatywa słonego płacenia za szybkie branie chwilówek i ewentualne problemy z windykacją długów.
Póki są one niewielkie warto zdyscyplinować się do ich całkowitej spłaty i nie robić kolejnych.

Zastąpienie kilku chwilówek pożyczką ratalną

Sposób ten na pewno jest droższy, jednakże zyskujemy bardzo dużo na czasie. Jego horyzont kilku, czy kilkunastu miesięcy pozwala na wygodniejsze spłacanie jednej raty. Rozliczamy się tylko z jednym pożyczkodawcą a w razie problemów negocjujemy warunki tylko z nim.
Zapas czasu pozwala też bez wątpienia na lepsze zaplanowanie domowego budżetu a co za tym idzie, odkładanie pieniędzy na ratalne spłaty.

Oferty pośredników pożyczkowych w konsolidowaniu zadłużenia

Na rynku znajdziemy sporo podmiotów pośredniczących w pożyczaniu. Z pozoru rozwiązanie wydawać może się prostym. Aplikujemy w jednej firmie a ona rozsyła zapytania do wielu, różnych pożyczkodawców w naszym imieniu. Oszczędzamy czas wnioskując w jednym miejscu z podaniem potrzebnej kwoty i terminu spłaty.
Często taki scenariusz może się sprawdzić, zarówno pod kątem czasowym, jak i kosztowym. Trzeba jednak mieć na uwadze ile zyska na tym nasza zdolność kredytowa po wielu zapytaniach do BIK a tym samym, jak wyglądać będą nasze szanse przy późniejszym, indywidualnym wnioskowaniu o pożyczkę. Konsolidacja chwilówek tym sposobem podlega przemyśleniu w oparciu o posiadane i niespłacone kwoty, czy przeterminowane zadłużenia.

Konsolidacja chwilówek w ofercie Ekassy

Ekassa jako pierwsza z firm pozabankowych wprowadziła do swej oferty kredyt konsolidacyjny na spłatę zobowiązań u innych pożyczkodawców. Polega to na połączeniu wszystkich zaciągniętych poza bankami pożyczek i spłacaniu jednej w ramach tańszej pożyczki ratalnej. Skonsolidowane zadłużenie możliwe jest do kwoty 16 000 złotych z jednorocznym czasem spłaty.
Brak wymogu pilnowania wielu terminów spłat u różnych wierzycieli, to bez wątpienia atut zebranych w jednym miejscu pożyczek. Ograniczamy ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań a tym samym dodatkowych kosztów za nieterminowe płatności. Schemat znany z bankowych kredytów konsolidacyjnych powoli wkracza na rynek prywatnych pożyczkodawców. Ekassa jest w tym przypadku pionierem. Refinansowanie pożyczki a w zasadzie wielu, jak obiecuje ma być tańsze od indywidualnych spłat.
Na ile wycenia swe konsolidacyjne usługi ? Na to pytanie na jej stronie próżno szukać odpowiedzi. Zależna jest ona od liczby zaciągniętych pożyczek, ich kwoty, aktualnych i przekroczonych terminów spłaty. W związku z tym każda oferta wyceniana jest indywidualnie. Warto się z nią zapoznać i sprawdzić na ile będzie bardziej korzystna od dotychczasowego borykania się ze spłatami w kilku firmach jednocześnie.

Pomoc bankowa w spłacie prywatnych pożyczek

Słowo pomoc, to być może za dużo powiedziane. Banki kierują się zyskiem w swej działalności i raczej obce są im działania bezinteresownego pomagania osobom zadłużonym pozabankowo. Jeśli ich zdolność kredytowa na to pozwala, chętnie i takim osobom udzielą kredytu gotówkowego, który charakteryzuje się o wiele niższymi kosztami. Konsolidacja chwilówek tym sposobem wydaje się być najbardziej optymalna. Jest to też o wiele lepsze rozwiązanie, aniżeli ponowne i drogie zadłużanie się w prywatnej firmie. Możemy tu brać pod uwagę zarówno bankowy kredyt gotówkowy, jak też limit w koncie. Wszystko zależne jest od kwoty jakiej potrzeba na spłacenie dotychczasowych chwilówek i czasu w którym ma to nastąpić.

Podobne wpisy: