Druga pożyczka za darmo

      Możliwość komentowania Druga pożyczka za darmo została wyłączona

Pośród stale rosnącej rzeszy bezpłatnych chwilówek próżno szukać kolejnych, zaciąganych w tej samej firmie za które nie trzeba płacić. Udało mi się jednak znaleźć taka firmę, gdzie druga pożyczka za darmo stanowi stały element oferty. Co ciekawe, można z niej skorzystać w trakcie spłacania pierwszego zobowiązania.

SPRAWDŹ szczegóły drugiej pożyczki za 0 zł

Łamiemy zasady. Udzielamy drugiej pożyczki zupełnie za darmo

Tak pokrótce można scharakteryzować ofertę Ekassy, która za każdą, pierwszą pożyczkę nalicza odpowiednie opłaty. Odstępstwem od tej reguły jest kolejna pożyczka oferowana bez jakichkolwiek obciążeń. Jak się okazuje model ten nigdzie chyba nie spotykany, tutaj funkcjonuje w najlepsze.
Na myśl przychodzą mi informacje zamieszczane na wielu stronach pożyczkodawców, gdzie padają odmowne odpowiedzi na pytanie: czy w tym samym czasie mogę zaciągnąć kolejną pożyczkę ?
Ekassa łamie ten stereotyp i w najlepsze udziela drugiej pożyczki za 0 zł w trakcie spłacania pierwotnie zaciągniętej.
Przeczytaj też: Pożyczki bez przelewania złotówki

druga pożyczka za darmo

Kiedy mogę pożyczyć drugi raz za darmo ?

Szybką odpowiedź można znaleźć na internetowej stronie oferenta. Wita nas na niej ilustrowany przykład pożyczki w kwocie 2000 zł z ratami na 12 tygodni. Drugą, darmowa pożyczkę możemy zaciągnąć po dwudziestu dniach od wzięcia pierwszej a jej kwota pozostanie niezmienną do spłaty i wyniesie 840 złotych. Całość rozłożona jest na tygodniowe raty w kwocie 452 zł.
Odejmując wspomniane 20 dni od okresu 12 tygodni, czyli 84 dni, otrzymujemy wynik 64 dni, na które druga pożyczka za darmo dostępna jest w Ekassie.

Jeśli mało drugiej, można wziąć też trzecią pożyczkę na 0%

Uprawnienia do trzeciej, bezpłatnej pożyczki nabywamy po siedmiu tygodniach terminowego spłacania rat. Na jej wykorzystanie i spłatę pozostanie nam 5 tygodni, a więc nieco więcej niż miesiąc czasu. Kwota tej pożyczki rośnie prawie dwukrotnie (w porównaniu do drugiej, darmowej) i wynosi 1670 złotych. Należy zauważyć, iż nadal spłacamy raty w niezmienionej kwocie 452 złotych. Reasumując: biorąc pierwszą, płatną pożyczkę w kwocie 2000 złotych na 12 tygodni, możemy zaciągnąć drugą, darmową, wynoszącą 840 złotych na 64 dni i trzecią także za free w kwocie 1670 zł na 35 dni.
Zerknij też na: Nowe pożyczki

Mankamenty takiego sposobu pożyczania

Powyższy schemat pożyczania i spłacania zadłużenia niesie ze sobą obowiązek cotygodniowego regulowania rat. Nie wszystkim może to odpowiadać. A już na pewno nie tym osobom, które pełną kwotę pożyczki chciałyby mieć do swojej dyspozycji przez cały okres pożyczkowy.
W tym przypadku suma ta z tygodnia na tydzień sukcesywnie maleje.
Ale taki już jest urok pożyczania na raty…
Kolejny aspekt jest taki, iż darmowe kwoty w trakcie spłaty zadłużenia mogą okazać się dużą pokusą dla większych wydatków. W sumie z podobnymi są związane. Wymaga to dużej samodyscypliny od pożyczkobiorcy, aby terminowo spłacać raty i dobrze rozplanować swój budżet domowy.
Przeczytaj też: Pożyczki bez odsetek i prowizji

Od kogo pożyczamy w Ekassie ?

Odpowiedź: od jej partnerów, albowiem Ekassa jest pośrednikiem w udzielaniu ratalnych pożyczek. Ich maksymalne kwoty, to 9000 złotych ze wspomnianym już 12 tygodniowym okresem spłaty. System pożyczania może wydawać się tutaj nieco zawiły na pierwszy rzut oka, ale nadrabia niewysokimi kosztami i gwarancją, że druga pożyczka za darmo jest faktycznie dostępna na rynku.

Podobne wpisy: