Mogo pożyczy, choć inni nie mogą

      Możliwość komentowania Mogo pożyczy, choć inni nie mogą została wyłączona

W serwisie Mogo pożyczymy maksymalnie 25 000 złotych z limitowanym okresem spłaty do 48 miesięcy. Tak dużą kwotę pożyczkową zapewnia zastaw na aucie pożyczkobiorcy, będącym osobą wnioskującą o pożyczkę. Dla firmy jest to bezpieczne rozwiązanie z dodatkową gwarancją odzyskania pożyczonych pieniędzy.  Dla osoby pożyczającej pod zastawione auto także  – wygodne. Z otrzymaną pożyczką istnieje możliwość dalszego i swobodnego używania auta do celów prywatnych i służbowych.

Sprawdź szczegóły oferty

Kto może skorzystać z mogowskiej pożyczki pod zastaw auta ?
Z racji specyfiki działalności firmy Mogo Sp. z o.o. adresatami jej oferty są osoby będące właścicielami aut. Wiek pożyczkobiorcy nie może być niższy, niż 21 lat. Oczywiście należy posiadać dowód osobisty, obywatelstwo polskie i aktywny rachunek bankowy. Górna granica wieku osoby pożyczającej na mogo.pl to 70 lat. Oferta kierowana jest także do osób chcących sfinansować zakup samochodu pożyczką z Mogo

Mogo może a inni nie, bo pożycza pod zastaw

Jak wygląda proces wnioskowania o mogowe pożyczki ?
Jest on poprzedzony wyceną posiadanego lub kupowanego przez wnioskodawcę samochodu. Samodzielna wycena auta dla pożyczki, polega na wpisaniu daty pierwszej rejestracji, numeru VIN i numeru rejestracyjnego. W formularzu podajemy także swój adres e-mail. Firma zastrzega, iż kalkulacja ma jedynie charakter informacyjny i orientacyjny. Na jego podstawie możemy skalkulować wysokość pożyczki możliwej do zaciągnięcia na mogo.pl w wysokości 85% wartości skalkulowanego wstępnie samochodu. Niemniej jednak, wartość pierwotnie skalkulowana może się jeszcze zmienić  ze względu na inne czynniki, których nie wymienia mogowska broszura. Kolejnym krokiem jest skalkulowanie potrzebnej kwoty i czasu na jaki pożyczamy pieniądze. Użyjemy do tego celu specjalnego kalkulatora w z wygodnymi suwakami w zakładce „przewłaszczenie”. W ten sposób otrzymamy bardzo szybko dane na temat wysokości miesięcznej raty i całkowitej sumy pieniędzy do spłaty.

Mogo

Warto zwrócić uwagę na fakt, tak zwanej raty balonowej w  większej kwocie, aniżeli wcześniej spłacane kwoty rat. Ratę tę dla firmy płaci się jako ostatnią, tak więc należy to uwzględnić w zleceniu stałym o ile takowe zamierzamy ustanowić w swoim ROR-ze na spłatę pożyczki. Mogowska firma rekomenduje jednak inny model przelewów polegających na ustanowieniu polecenia zapłaty. W tym przypadku pożyczkobiorca ma ułatwione zadanie, gdyż nie musi co miesiąc dokonywać samodzielnie przelewów.

Przeczytaj także: pożyczki pozabankowe górą nad bankowymi 

Przy pozostałych formach płatności firma deklaruje się przypominaniem o nadchodzących ratach do spłaty smsami i wiadomościami email. Będą one wysyłane na 5 dni przed wymagalnym terminem spłat poszczególnych rat. Po trzech miesiącach terminowego spłacania samochodowej pożyczki Mogo jej posiadacz może wnioskować o kolejną kwotę pożyczkową. Jej wysokość i warunki przyznania zależne będą od kwoty pierwotnie otrzymanej pożyczki – pieniędzy a także od wartości auta w dniu składania wniosku.

Czy łatwo jest pożyczyć od Mogo Company ?
Zapewne tak, gdyż pożyczka gwarantowana jest zastawem ustanowionym na kupowanym lub posiadanym pojeździe. Poza przerejestrowaniem i cesją ubezpieczenia w zasadzie nic się nie zmienia. Dotychczasowy właściciel jeździ nadal swoim dotychczasowym lub nowo zakupionym samochodem. W tym pierwszym przypadku posiada też środki pożyczone od Mogo, które może przeznaczyć na dowolny cel.

Podobne wpisy: