W ramach pilotażowego programu FinaBay Development Program, studenci z Polski, Gruzji i Łotwy, mogą wziąć udział w projekcie mającym na celu zaprojektowanie platformy finansowej lub aplikacji mobilnej wykorzystywanej przez klientów firm pożyczkowych. Program, który ma charakter konkursu, gratyfikuje najlepszy projekt nagrodą wysokości 5000 EURO. Udział w nim, to także okazja na dodatkową edukację podczas warsztatów z miękkich kompetencji, które przeprowadzają fachowcy z FinaBay i Net Credit. Z Polski do programu zostały wytypowane dwa uniwersytety: Uniwersytet Wrocławski oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
Prace nad rozwiązaniem z dziedziny FinTech, to dla studentów dobra okazja spróbowania swoich sił w opracowaniu nowatorskiego produktu w branży nowych technologii. Może być to także przyczynek do początku kariery zawodowej rozpoczętej jeszcze w trakcie trwania studiów. Wymogi stawiane przez organizatora, to dobra znajomość języka angielskiego a także kreatywność w sferze marketingu, zarządzania i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Dużych osiągnięć w przypadku firm pożyczkowych, w tej ostatniej sferze, jesteśmy dziś obecnymi świadkami.
U podstawy udzielania szybkich pożyczek przez internet, leży przecież technologia, którą trudno spotkać, nawet w największych instytucjach bankowych. Proces weryfikacji wniosków i przyznawania pożyczek (w niektórych firmach alternatywny – bez udziału czynnika ludzkiego) wymaga zaprzęgnięcia do pracy najlepszych osiągnięć cyfrowych i bazodanowych. Temu służą prace utalentowanych informatyków, ale też i studentów w programie takim, jak opisano powyżej. Czekamy na jego zakończenie i poznanie najlepszej pracy laureata – studenta.