Darmowy limit w koncie w PKO BP

      Możliwość komentowania Darmowy limit w koncie w PKO BP została wyłączona

Darmowy limit w koncie oferuje do końca marca jeden z największych banków polskich – PKO BP. Wysokość pożyczanej kwoty, od której bank nie naliczy żadnych odsetek, to 1000 złotych, zaś czas obowiązywania promocji, to 6 miesięcy od momentu podpisania umowy. Innymi słowy, przez pół roku możemy pożyczać od banku, co miesiąc tysiąc złotych, nie płacąc żadnych odsetek.

Tak, jak w przypadku każdego debetu w koncie, tak i tutaj powstałe zadłużenie jest pomniejszane bieżącymi wpływami na konto, zarówno tymi w postaci wynagrodzenia, jak też indywidualnymi wpłatami i wpływami z innych źródeł. Umowę o limit w koncie możemy podpisać elektronicznie, udając się osobiście do oddziału banku lub przez kuriera. PKO BP nie rezygnuje z prowizji za udzielenie debetu. Ale i ona została obniżona do preferencyjnej stawki 0,92 %. Na rynku częściej spotykane są promocje odnoszące się do tej ostatniej opłaty.

Banki częściej rezygnują z pobierania prowizji za przyznanie debetu w danej wysokości, nie rezygnując jednak z oprocentowania pożyczonych kwot. Z promocji darmowego limitu w koncie są wyłączeni posiadacze Super Konta Student i rachunku Bankier. Uruchomienie limitu w ofercie, następuje po podpisaniu umowy i po pierwszym wpływie wynagrodzenia od pracodawcy. Deklarowana przez bank wysokość kredytu, to nawet 100 000 złotych.

Przeczytaj też: odnawialna linia pożyczkowa

Czy warto skorzystać z powyższej promocji ? Na pewno tak w przypadku osób posiadających w PKO BP osobisty rachunek, na który przelewane jest wynagrodzenie od pracodawcy. W ramach przyznanego debetu, możemy pożyczyć więcej, ale od kwoty 1000 złotych, nie poniesiemy żadnych kosztów przez kolejne sześć miesięcy. Możemy to wykorzystać na cykliczną spłatę innych zobowiązań lub przeznaczyć na dowolny cel. Wymaga to trochę „finansowej gimnastyki” i bawienia się w przelewy. Ale w porównaniu, na przykład do darmowej chwilówki, zaciąganej w kwocie jednego tysiąca złotych na maksymalny okres 30 dni – gra warta jest świeczki.

darmowy limit w koncie

Darmowy limit w koncie, jak też limit płatny, należą do najwygodniejszych form pożyczania pieniędzy od banku. Nie jesteśmy zobligowani do spłaty pożyczonych pieniędzy w określonym czasie. Oczywiście w ramach podpisanej umowy. Pożyczamy pieniądze przy zerowym saldzie rachunku tylko wtedy, gdy są one nam niezbędne. Wpływy zaś, na bieżąco pomniejszają kwotę zadłużenia i wysokość odsetek, które jesteśmy zmuszeni płacić jako koszty pożyczki w koncie.

Podobne wpisy: