Pożyczka na selfie od Alior Banku

      Możliwość komentowania Pożyczka na selfie od Alior Banku została wyłączona

Przykładem poniższych uwarunkowań jest pożyczka na selfie od Alior Banku niwelująca konieczność udawania się do placówki tej instytucji. W czasie pandemii koronawirusa musimy stosować się do wprowadzanych obostrzeń przez Rząd RP. Tyczy się to życia codziennego, zawodowego i zaleceń pozostawania w domu. Nie inaczej jest w przypadku korzystania z niektórych ofert bankowych.

Jak wnioskować o pożyczkę selfie od Alior Banku?

Zaczynamy od wypełnienia dedykowanego formularza na stronie Aliora. Podajemy w nim swoje imię i nazwisko, numer telefonu z prefiksem +48 i prawidłowy adres e-mail. Po zatwierdzeniu zapoznania się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych, klikamy w buton: zamów rozmowę. Czekając na telefon od pracownika Aliora, musimy też przygotować swój dowód osobisty.

Pożyczka na selfie od Alior Banku

Kolejne etapy przy wnioskowaniu o pożyczkę selfie

W odpowiedzi na przesłane zamówienie, oddzwania do nas pracownik banku z propozycją zdalnej weryfikacji tożsamości. Na telefon otrzymujemy także SMS z linkiem umożliwiającym rozpoczęcie procesu autoryzacji. W pierwszym kroku wnioskowania wprowadzamy kod autoryzacyjny otrzymany od konsultanta. Jeśli będzie to wymagane, musimy odpowiedzieć na kilka dodatkowych pytań.
W kolejnym kroku wykonujemy zdjęcie dowodu osobistego. Z tym schematem spotkałem się kilkukrotnie przy zakładaniu konta bankowego. Z tego wniosek, iż instytucje te rozszerzają taki sposób wnioskowania na inne produkty bankowe.

Przeczytaj też: Premia za polecenie banku – zestawienie

pożyczka na selfie

Kto może ubiegać się o pożyczkę selfie od Aliora?

Oferta kierowana jest zarówno do obecnych, jak też do nowych klientów. Należy przyznać, iż mniej formalności do wypełnienia będą miały osoby posiadające konto lub inny produkt w Aliorze. W tym przypadku zdalna identyfikacja tożsamości przebiegnie o wiele szybciej i sprawniej. Jesteśmy już w bazie banku, a więc kilka procedur nas ominie.
Nowych klientów zaś czeka nieco dłuższy proces. W obydwu przypadkach wpisuje się to w scenariusz zdalnego zawarcia umowy bez wychodzenia z domu. Pomijam tu takie uwarunkowania, jak obywatelstwo polskie, pełnoletniość itp. Wydają się one oczywiste.

Przeczytaj też: Pożyczka 0% od Alior Banku

wez pozyczke na selfie

Koszt pożyczki Aliora na selfie

Reklamowane RRSO, to 17,81%. Ostateczna jego wysokość zależeć będzie od wiarygodności kredytowej wnioskodawcy, daty wypłaty – przelewu pożyczonych pieniędzy, jak też wymaganej daty wpłaty pierwszej raty.
Alior informuje również o maksymalnej rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania wynoszącej 412,23%. Jest to przeciętny i do przyjęcia parametr kosztów, który znajdziemy też w ofertach innych banków. To, co chciałbym podkreślić, to niezaprzeczalny atut w możliwości skorzystania z kredytu, szczególnie dla nowych klientów bez konieczności udawania się do banku. Zgodnie z hasłem: zostań w domu. Pożyczka na selfie od Alior Banku dostosowuje się do niego idealnie.

Przeczytaj też: Darmowa pożyczka konsolidacyjna od Citi Handlowego

Kwota pożyczki na selfie i okres kredytowania

O pożyczkę na selfie w Aliorze możemy ubiegać się w minimalnej wysokości 500 złotych. Maksymalna kwota, to 150 000 zł. Okres spłaty został wyznaczony przez bank na 3 do 120 miesięcy. Oprocentowanie selfie pożyczki, to 7,49%. Od pożyczonej kwoty Alior pobierze prowizję od 16,9% do 36,9% w zależności od okresu spłaty i wiarygodności kredytowej wnioskodawcy. Atutem przy staraniu się o niższą prowizję, może być nasze wcześniejsze staranie o zamknięcie kart kredytowych i niezaleganie z opłacaniem faktur za media, czynsz i dotychczasowe raty.

Przeczytaj też: Banki z najtańszymi pożyczkami

Alternatywy pożyczki na selfie w innych bankach

Ten sposób wnioskowania przy wykorzystaniu foto id, jest już nam znany. W ubiegłym roku z identyczną ofertą skierowaną do klientów, wystartował Citi Bank Handlowy. Automatyzacja procesu wnioskowania deklarowana przez oferentów nie zajmuje więcej, niż 5 minut. Jest to na rękę, zarówno tym, którzy takich pożyczek udzielają, jak też osobom ceniącym swój czas i lubiącym prostotę bez nadmiaru formalności.

Pożyczka na selfie od Alior Banku – podsumowanie

Opisany wyżej sposób wnioskowania o pożyczkę, wpisuje się dokładnie w scenariusz pożądanych zachowań w czasie pandemii koronawirusa. Zdalne zawarcie umowy niweluje nie tylko potrzebę udawania się do banku. To, co wydaje się ważniejsze, to ograniczenie i eliminacja kontaktów z innymi ludźmi w kontekście ewentualnego zakażenia w czasie wędrówki do banku, jak też w kontaktach z pracownikami. Nie do przecenienia jest też aspekt oszczędności czasu i efektywnego wykorzystania nowoczesnych technologii. Można domniemywać, iż powoli stanie się to standardem dla bankowców nie tylko na czas pandemii.

Podobne wpisy: