Bancovo – pożyczki bankowe i pozabankowe razem

      Możliwość komentowania Bancovo – pożyczki bankowe i pozabankowe razem została wyłączona

Polski rynek pożyczek wzbogacił się o nowy serwis agregujący tego rodzaju produkty. Będą one dystrybuowane w jednym miejscu przez banki i prywatne podmioty. Bancovo to internetowa platforma pośrednicząca w pożyczaniu online i poprzez swoją spółkę zależną, będąca własnością Alior Banku. Startuje obecnie z kilkoma tego rodzaju ofertami, posiadając plany zwiększenia ich ilości a także wzbogacenia o produkty hipoteczne i ubezpieczeniowe. Przyszli klienci zyskać mają nie tylko funkcjonalności porównywarki pożyczek, ale też możliwość dokonywania transakcji w jednym miejscu w całości przez Internet.

Rozwiązania fintechowe na wzór bookingowego pośrednictwa

Schemat pośredniczenia online w zakupie usług i produktów dla wielu z nas jest dobrze znany.
Tak działają porównywarki cen, na przykład Skąpiec, czy Ceneo. W przypadku usług noclegowych, można wymienić HRS, Expedię, AirBnB, czy też lidera tego rynku, którym jest niewątpliwie Booking. Dzięki dzisiejszym rozwiązaniom fintechowym, takie pośrednictwo możliwe jest także w odniesieniu do produktów finansowych.
Udowadnia to projekt Alior Banku poprzez start nowej platformy Bancovo. Z nastawieniem na minimalizację czasu i czynności związanych z wypełnianiem wniosku i finalizacją transakcji online, wpisuje się doskonale w model szybkiego, internetowego pożyczania.
Przeczytaj też: Jak pożyczka jest najlepsza ?

Bancovo

Pożyczkowy market place wykorzystujący maszynowe uczenie

Zachętą do skorzystania z bancovego serwisu, ma być duża szybkość korzystania z usług finansowych dostępnych internetowo. To, co już od kilku lat doskonale sprawdza się u wielu prywatnych pożyczkodawców, powoli zaczyna być praktykowane przez instytucje bankowe.
Zarówno przy dystrybucji kredytów bankowych na nieduże kwoty, jak też w przypadku debiutującej na rynku platformy pożyczkowej sfinansowanej przez Aliora.
Deklarowane założenia, to między innymi pożyczki nabywane w 15 minut i ograniczony do minimum i szybki sposób uwierzytelniania pożyczkobiorców. W tym wymiarze zapewnić to mają najnowsze rozwiązania fintech zintegrowane z systemami transakcyjnymi poszczególnych podmiotów. W taki oto sposób aliorowy prekursor dołącza do finansowych pośredników online.
Według prognoz, tego typu usługi za dwa lata będą stanowiły 10% sprzedaży produktów pożyczkowych i kredytowych.

Jakie pożyczki znajdziemy w ofercie Bancovo ?

Platforma startuje z produktami czterech oferentów. Jak nietrudno się domyślić , będą to kredyty gotówkowe Aliora, ale także Inbanku. Dwa pozostałe reprezentowane są przez pożyczki pozabankowe Super Grosza i Tak To Finanse. Do końca roku do serwisu dołączyć zamierzają nowi oferenci w liczbie kilkunastu podmiotów.
Można domniemywać, iż przewagę mogą mieć prywatni pożyczkodawcy. W o wiele bardziej nowoczesny sposób wykorzystują oni szanse na zwiększanie rynków zbytu a tym samym wielkości sprzedaży. Nie bez znaczenia ma tu fakt obligujących ich przepisów.
Po stronie banków mogą pojawiać się dylematy sprzedawania w ten sposób swoich kredytów i wynagradzania prowizją pośrednika, który de facto w postaci Aliora jest ich rynkowym konkurentem.

Wnioskowanie o pożyczke na bancovo.pl

Miła dla oka strona wita nas sloganem na powiewających flagach: BANCOVO wybierz właściwie. Uzupełniają go deklaracje otrzymania prawdziwych ofert bez spisu reklam. Platforma potwierdza jednocześnie czas otrzymania pieniędzy na konto w 15 minut, jak też brak obciążeń wnioskodawców dodatkowymi kosztami.
Zgodnie z ideą serwisu, mamy możliwość skorzystania w jednym miejscu, zarówno z produktów bankowych, jak też instytucji pożyczkowych całkowicie online bez wizyty kuriera, czy też oczekiwania na telefon infolinii.
Minimalna kwota o jaką możemy wnioskować, to 500, zaś maksymalna 5000 złotych. Najkrótszy okres pożyczkowy wynosi dwa miesiące, zaś najdłuższy, to siedem lat.
Z wiadomych przyczyn nie poznajemy od razu najlepszego oferenta. Stanie się to, gdy podamy swoje dane kontaktowe i wypełnimy wniosek. Dla odmiany od razu jesteśmy w stanie poznać parametry pożyczki w postaci wysokości minimalnej raty i obliczonego dla pożyczkowej kwoty RRSO.

Debiut nowej porównywarki pożyczek – podsumowanie

Łatwo wpadająca w ucho nazwa platformy, będzie zapewne kojarzyć się z gwarancją czegoś na bank. Oby tak było z wieloma możliwościami wyboru i opcjami najtańszymi na rynku. Od tego są przecież porównywarki cen. Zaskakiwać jednak może fakt debiutu z tak małą liczbą oferentów i brakiem na dziś opcji darmowego pożyczania w serwisie.

Podobne wpisy: