Innowacje pożyczkowe Vivusa

Innowacje pożyczkowe firmy Vivus uznane zostały za najbardziej spektakularne i nowatorskie w sektorze finansowym przez redakcję dziennika Wprost i uhonorowane statuetką Innowator 2015. W gronie wyróżnionych firm znalazły się także Poczta Polska, PGE, BZ WBK i URSUS.  Tak oto firma pożyczkowa, dzięki swym innowacyjnym rozwiązaniom, zyskuje miano jednej z najnowocześniejszych i najbardziej nowatorskich firm w Polsce.

Co złożyło się na to, iż Vivus, działający w branży szybkich pożyczek, okazał się lepszym innowatorem od pozostałych banków, firm ubezpieczeniowych i innych firm pożyczkowych ?

Za milowy krok w tej dziedzinie, należy chyba uznać darmową pożyczkę, którą Vivus jako pierwszy zaczął oferować swoim klientom już w 2012 roku. Rozwiązanie niespotykane dotąd w sferze instytucjonalnego pożyczania pieniędzy, przyjęło się na dobre na rynku i jest naśladowane dziś przez wiele firm pozabankowych.

Vivus, wprowadzając innowacje pożyczkowe, może pochwalić się także własnym modelem oceny ryzyka wykorzystującym dane BIG DATA z dostępnych na polskim rynku źródeł – baz danych. Zyskuje dzięki teku optymalny profil kredytowy i możliwość odpowiedzialnego pożyczania pieniędzy. Firma jest także liderem w ich ekspresowej wypłacie pożyczkobiorcom. Umożliwiają to zaawansowane rozwiązania w systemach IT i automatyzacja oceny wniosków i przelewów pieniężnych. Do grona tych rozwiązań dołącza także aplikacja mobilna, dzięki której vivusowskie innowacje pożyczkowe nabrały nowego wymiaru. Zyskują na tym także klienci, którzy mogą pożyczać pieniądze w tej firmie także za pomocą tabletów i smartfonów.

Ewenementem na rynku, jest także wprowadzone przez Vivusa stacjonarne pożyczanie pieniędzy w sieciach kiosków RUCH. Jakby tego było mało, firma jako pierwsza w Polsce uruchomiła gotówkomaty. Na obecną chwilę jest ich już około kilkudziesięciu, rozmieszczonych w głównych miastach Polski. Vivus jest także prekursorem udzielania pożyczek, które zasilają karty prepaid. Dzięki temu, pożyczoną gotówkę można wypłacać w bankomatach w całej Polsce lub dokonywać kartą płatności.

Tak, jak w każdej dziedzinie, tak i w nowoczesnym pożyczaniu pieniędzy można zostać innowatorem i liderem na tym polu. Ważne, aby na najlepszych rozwiązaniach zyskiwali klienci a firma pożyczkowa czyniła to odpowiedzialnie.

Podobne wpisy: