Moneza – stare pożyczki po nowemu

      Możliwość komentowania Moneza – stare pożyczki po nowemu została wyłączona

Nowa nazwa i marka, ale ta sama oferta. I w zasadzie niezmienne warunki od Moneza z dotychczasowej puli InCredit, który zmienia tylko nazwę. Z rebrandbrigiem idzie w parze bardziej intuicyjna i szybsza obsługa dla klientów. Takie zapowiedzi znajdziemy na stronie pożyczkodawcy. Co to oznacza dla klientów ? Zapraszam do lektury.

Dlaczego InCredit zmienia nazwę ?

Podyktowane jest to bez wątpienia koniecznością dostosowania tego samego wizerunku marki na wszystkich rynkach. Skoro występuje ona pod tą nazwą w Dani, Rosji, Hiszpanii, czy na Litwie, to Polska nie może być odosobnionym przypadkiem. Ta idea zapewne przyświeca właścicielom firmy w celu unifikacji brandu i większej rozpoznawalności marki w wymiarze międzynarodowym.
Istnieje tu prawdopodobieństwo, iż klienci przyzwyczajeni do increditowych warunków, traktować będą Monezę jako pożyczkowe novum. Po części takie też oczekiwania mogą stać za decyzją o zmianie nazwy. Nowe pożyczki zawsze cieszyć się będą dużą popularnością. Na to też mogą liczyć increditowi decydenci, oferując co prawda ten sam produkt, ale w nowym opakowaniu.
Przeczytaj też: Chwilówki w maju 2017 TOP 3

moneza

Na ile zmienią się warunki pożyczki w nowej Monezie ?

Według zapewnień pożyczkodawcy pozostaną one niezmienne. Loginy i hasła do kont będą nadal aktualne dla obecnych klientów Incredit. Tak samo numery rachunków bankowych do spłaty pożyczek. Zmiany nadejdą wraz z opublikowaniem nowego serwisu, który Moneza już teraz oficjalnie zapowiada. Siłą rzeczy zakładać będziemy konta pożyczkowe na nowej stronie z nowymi loginami dla nowych klientów.
Pozostaje pytanie, co z obecnymi, którzy wnioskować zechcą o kolejną, increditowską pożyczkę.
Przeczytaj też: Nowe pożyczki 2017 darmowe górą

Szybsze wnioskowanie na monezawskiej stronie

Pożyczkodawca nie konkretyzuje tej funkcjonalności serwisu. Można domniemywać, że chodzi o szybką identyfikację wnioskodawcy. Wykorzystywanie przez firmy udzielające pożyczek aplikacji typu Instantor, czy KontoConnect staje się coraz bardziej powszechne. Skraca to wydatnie czas wnioskowania i co najważniejsze, otrzymania niemal natychmiastowej odpowiedzi na wniosek pożyczkowy.
Już samo zmniejszenie ilości pól formularza czyni ten proces o wiele szybszym i bardziej przyjaznym dla użytkownika. Być może takie usprawnienia czekają na nas na nieaktywnej jeszcze stronie moneza.pl. Swoją drogą trudno odmówić intuicyjnego korzystania z obecnego increditowskiego serwisu. Ale skoro ma być jeszcze lepiej, to taka zmiana może być traktowana tylko na plus.
Przeczytaj też: Jaka pożyczka pozabankowa na długo ?

W Monezie darmowa pożyczka tylko dla nowych klientów

Osoby obecnie spłacające zobowiązania finansowe w InCredit, nie będą mogły zaciągać w tym samym czasie nowych od Monezy. Równoległe pożyczanie jest wykluczone przez firmę stosującą standardy odpowiedzialnego pożyczkodawcy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby po spłacie pożyczki w InCredit ubiegać się w Monezie o taką samą ponownie. Nie będzie to jednak związane ze statusem nowych klientów, którym pożyczki za darmo nie będą przysługiwały. Znajdują się oni bowiem w increditowej bazie i traktowani są już jako stali klienci.

Podobne wpisy: