Decydując się na pożyczanie pieniędzy od banków, warto poświęcić trochę czasu na porównanie ich ofert. Zauważalny ostatnio spadek kosztów gotówkowych kredytów bankowych, może przełożyć się na znaczne oszczędności. Dlatego też w polu naszego zainteresowania powinny znaleźć się banki z najtańszymi pożyczkami, aby spośród nich wybrać najbardziej nam odpowiadającą. Zapewnić to mogą bankowe oferty za darmo i z promocyjnym oprocentowaniem.
Gdzie szukać najlepszych, bankowych pożyczek ?
Spis treści
Własny bank
W pierwszej kolejności możemy skierować swe kroki do instytucji w której posiadamy ROR. Jeśli w przeszłości zaciągaliśmy w swoim banku kredyt a do tego spłaciliśmy go na czas, występujemy w roli solidnego klienta. To podstawa do szybkiej weryfikacji naszego wniosku, jak też starania się o preferencyjne warunki.
W tym kontekście rozważyć możemy dwie opcje. Zaciąganie zwykłej pożyczki bankowej lub uruchomienie limitu w koncie. O ile przy kredycie gotówkowym związani będziemy terminami i spłatami na czas o tyle w przypadku debetu mamy komfort jego spłacania w dowolnej wysokości poprzez wpływy na swój rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy.
W zasadzie limit odnawialny możemy utrzymywać bezterminowo. Minusem takiego rozwiązania są opłaty roczne za odnowienie debetu, choć można postarać się o ich anulację. Wystarczy w tym temacie ponegocjować z pracownikiem banku. Podobną taktykę można też zastosować w przypadku wysokości oprocentowania pożyczki, wielkości rat, terminu spłaty, wysokości prowizji lub dodawanego przez bank ubezpieczenia.
Porównywarki pożyczek bankowych
W Internecie znaleźć można sporo narzędzi porównujących koszty kredytów bankowych. W sposób bardziej lub mniej obiektywny wyświetlą nam one najlepsze oferty, kategoryzując je pod względem kwoty pożyczki, czasu jej spłaty i oprocentowania. Warto także najlepsze kredyty uszeregować pod względem najniższego RRSO – rzeczywistej, rocznej stopy oprocentowania ujmującej całość kosztów związanych z pożyczanymi pieniędzmi.
Wytypowane oferty możemy następnie postarać się negocjować z bankiem indywidualnie lub jeśli są atrakcyjne – składać wnioski online.
Okresowe promocje specjalne
Często reklamowane w mediach i Internecie mogą być dobrą okazją na zapewnienie sobie pożyczki z niskimi kosztami. Nieraz są też one korzystniejsze od standardowych ofert własnego banku i jego konkurentów. Do niedawna przeważał poziom oprocentowania takich produktów oscylujący wokół 20%. Dziś możemy liczyć na dużo mniej kosztowne pożyczanie a darmowe oferty zaczynają pojawiać się coraz częściej.
Banki z najtańszymi pożyczkami na dziś
Pierwsza pożyczka 2,99% w ofercie Raiffeisena
Ubiegać się o nią mogą jedynie nowi klienci nieposiadający w Banku Raiffeisen żadnego produktu kredytowego. Maksymalna kwota pożyczkowa, to 4000 złotych z długim terminem spłaty wynoszącym 24 miesiące. RRSO dla tej oferty wynosi jedynie 2,88%, odzwierciedlający całkowity koszt, którym jest kwota 119,60 zł będąca prowizją za udzielenie pożyczki w powyższej wysokości. Kwota miesięcznej raty przy powyższych parametrach wynosi 171,65 zł. Wnioski można składać internetowo, dzwoniąc na infolinię lub bezpośrednio do oddziału banku najbliższego miejscu zamieszkania. Wykaz telefonów kontaktowych znajdziemy na stronie banku z ofertą „Bierz dany kesz”.
Pożyczka za darmo od Getin Banku
Opisywana przeze mnie już wcześniej darmowa pożyczka bankowa Getina, jest nadal możliwa do zaciągnięcia. Mankamentem przy tej ofercie może być wymóg założenia konta osobistego. Jednakże warunki zwalniające z opłat za jego prowadzenie nie są zbyt wyśrubowane. Wystarczy jedna płatność kartą do konta w danym miesiącu, aby prowadzenie konta i posiadanie karty były zupełnie bezpłatne. Wniosek o darmowy kredyt gotówkowy podpisujemy w oddziale banku. Maksymalny czas kredytowania, to 12 miesięcy.
„Tu i teraz” – oferta Plus Banku
Kolejny kredyt gotówkowy bez naliczania oprocentowania. Płacimy jedynie prowizję za jego uruchomienie. Wynosi ona 7,99% a okres kredytowania, to 24 miesiące. Wnioskować możemy przez stronę internetową, podając dane kontaktowe. Dalsze formalności dopełniamy w oddziale Plus Banku. Maksymalna kwota pożyczkowa, to 3500 złotych.
Eurobank z pożyczką „Na już”
Odmienny model stosunkowo taniej pożyczki gotówkowej przygotował Eurobank. Tutaj dla odmiany nie ponosimy kosztów prowizji, mając zapewnione niskie oprocentowanie. Wynosi ono 9,5% w skali roku. Podobnie, jak przy pierwszej, wzmiankowanej przez mnie ofercie, możemy wnioskować o maksymalna kwotę 4000 złotych, ale z dłuższym terminem spłaty wynoszącym 3 lata. Z promocyjnej oferty mogą korzystać nowi i dotychczasowi klienci Eurobanku.
8,80% w Citi Handlowym
Podobnie tanią pożyczkę możemy zaciągnąć w Citi Banku. Wzmiankowane RRSO 8,80% ma zastosowanie do pożyczek gotówkowych, nawet do kwoty 150 000 złotych z 10 letnim okresem spłaty. Bank deklaruje szybkie rozpatrzenie wniosku, nawet w godzinę od jego złożenia. Ubezpieczenie do tego kredytu nie jest wymagane.
Podsumowanie najtańszych pożyczek na dziś
Wśród banków bez wątpienia daje się zauważyć rosnący trend w obniżaniu marż i oprocentowania. Pomimo tego, że banki z najtańszymi pożyczkami nie powalają dużą liczebnością, to z obecnych można jednak wybrać naprawdę atrakcyjne oferty. Pod wieloma względami biją one na głowę prywatnych pożyczkodawców ratalnych. Z biegiem czasu tendencja ta zapewne przybierze na sile. Cieszyć może fakt, iż z takiego konkurowania odniosą korzyści osoby chcące tanio pożyczyć pieniądze.