Pożyczki dla rolników darmowe

      Możliwość komentowania Pożyczki dla rolników darmowe została wyłączona

Finansowanie działalności gospodarstwa rolnego, to bez wątpienia złożony temat.
Szczególnie w przypadku, gdy jego właściciel nie chce poprzestawać na obecnej skali produkcji rolnej i chciałby ją zwiększać. Nie pomagają w tym drożejące ceny ziemi, maszyn rolniczych, nawozów i środków ochrony roślin. Pewnej pomocy w tym kontekście można upatrywać w unijnych dopłatach dla polskiego rolnictwa. Ale i one nie wypełnią w całości luki potrzebnych funduszy na modernizacje gospodarstw i ich rozwój.
Przy tworzeniu planów rolniczych wydatków inwestycyjnych, nie mogą być też one pewną podstawą ze względu na zmieniające się corocznie kwoty dopłat i rodzaje produkcji rolnej będące ich beneficjentami.
W takiej sytuacji pożyczki dla rolników wydają się być nieodzownym źródłem finansowania. Ich forma w postaci celowych kredytów rolniczych z obniżonym oprocentowaniem jest zachęcającą ofertą dystrybuowaną przez banki. Warto więc w gąszczu różnych pożyczek i kredytowych promocji wyszukiwać tych najbardziej atrakcyjnych i korzystnych finansowo.

Kredyty preferencyjne – najkorzystniejsze
Kredyty z dopłatami z Agencji restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydają się być najkorzystniejszą ofertą dla rolników. Mogą być one zaciągane na poprawę efektywnego gospodarowania, zakup ziemi, pokrycie zobowiązań środowiskowo klimatycznych – poprawę środowiska naturalnego, poprawę struktury agrarnej, rozpoczęcie gospodarowania przez młodych rolników, poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie i tym podobne.
Wykaz kredytowych celów publikowany jest na stronie ARiMR.
Oprocentowanie takich kredytów jest zmienne i nie może przekraczać oprocentowania stopy referencyjnej WIBOR 3 miesięcznego i powiększonej nie więcej niż 2,5 punktu procentowego.
Do tego dochodzą prowizje i opłaty ustalane przez banki dystrybuujące tego rodzaju pożyczki dla rolników w różnych kwotach. Opłaty te nie mogą jednak przekroczyć łącznie 2% wartości kredytu. Przeczytaj też: Pożyczka Wandoo i 1500 zł za darmo

Gdzie szukać taniego, rolniczego kredytowania i w których bankach dostępne są kredyty preferencyjne ?
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa współpracuje tutaj z następującymi instytucjami finansowymi: Banki Spółdzielcze – Grupa BPS, BGŻ BNP Paribas, SGB, Bank Zachodni WBK, Krakowski Bank Spółdzielczy. Warto przejrzeć oferty poszczególnych banków, aby koszt opłat związanych z zaciągnięciem kredytu preferencyjnego był, jak najniższy. Przeczytaj też: Darmowa pożyczka na 60 dni

pożyczki dla rolników

Nieoprocentowane kredyty od Ministerstwa Rolnictwa
Pożyczki dla rolników mogą też mieć formę nieoprocentowanego kredytu celowego.
Jego przeznaczenie, to głównie zakup nasion, nawozów, środków ochrony roślin i paliwa. Stanowi on doraźną pomoc na czas większych nakładów pieniężnych, zazwyczaj wiosną, kiedy to rolnicy nie mogą ich finansować jeszcze na przykład dopłatami bezpośrednimi.
W tym roku wielkość takiego kredytu – płatności obszarowej, wynosiła 450 złotych w przeliczeniu na jeden hektar gospodarstwa. Wnioski o ten sposób finansowania należy składać w ARiMR a następnie podpisywać umowy z bankami wskazanymi przez tę instytucję.
Przeczytaj też: pożyczka 1000 zł

Chwilówki dla rolników – finansowanie na krótko
Oferty prywatnych firm pożyczkowych z pozoru nie zawierają produktów dedykowanych profesji rolniczej. Ale skoro kierowane są do ogółu klientów, to rolnicy także z tego grona nie są wyłączeni.
Wydłużenie okresu spłaty, szczególnie darmowych chwilówek, stwarza okazję do doraźnego finansowania niedużych wydatków rolniczych związanych z zakupem paliwa, części zamiennych do maszyn i tym podobnych.
Krótkoterminowe pożyczki dla rolników w tym te zaciągane szybko pożyczki przez Internet mogą okazać się pomocnym finansowaniem, ale na niedługi czas. Towarzyszy temu także element ryzyka w przypadku darmowych pożyczek, które niespłacone na czas mogą generować niepotrzebne koszty. Z tego względu mogą stanowić jedynie alternatywną opcję kredytowania rolniczych kosztów w ograniczonym kwotowo i czasowo zakresie.

Podobne wpisy: