Najtańsze pożyczki ratalne – spis

      Możliwość komentowania Najtańsze pożyczki ratalne – spis została wyłączona

Pożyczając na raty zyskujemy komfort w postaci wydłużonego okresu spłaty.
Takie odroczenie płatności w czasie, pozwala na wygodne zaplanowanie w dłuższej perspektywie osobistego budżetu, zarówno pod względem przychodów, jak i rozchodów. W tym kontekście najtańsze pożyczki ratalne powinny znaleźć się w polu naszego zainteresowania. Tylko takie bowiem kosztować będą nas najmniej i pozwolą na bezproblemową spłatę zadłużenia.

Firmy analizowane w artykule według kolejności – najniższych kosztów ratalnych:
Wonga, Provident, HapiPożyczki

Obrane parametry do porównania

Dla zobrazowania ofert ratalnych pożyczkodawców, przyjęto sumę pożyczkową w wysokości 3000 złotych z czasem spłaty jednego roku. Niewysoka kwota pożyczki podyktowana została chęcią sprawdzenia, jak największej ilości ofert. Niektóre firmy bowiem skłonne są pożyczać większe kwoty jedynie stałym klientom. Nowi zdani są na mniejsze sumy, które spłacone na czas umożliwiają wnioskowanie o większe pożyczki.
Okres jednego roku wydaję się być adekwatnym dla tego rodzaju pożyczki, choć są też też firmy w których pożyczymy maksymalnie na pół roku, ale i takie, gdzie minimalny okres spłaty wynosi 13 miesięcy.

Najtaniej ratalnie w Wondze

Zaciągając pożyczkę ratalną w Wondze, możemy liczyć na najniższe koszty z tym związane.
Dla obranej sumy 3000 złotych pożyczki na rok czasu, wyniosą one 1452,90 zł. Stanowią zarazem maksymalny, dopuszczalny okres spłaty w tej firmie, jak też dopuszczalną kwotę, możliwą do pożyczenia. Warunki te obowiązują nowych klientów. Osoby, które w przeszłości skorzystały już z oferty Wongi i spłaciły zobowiązania w terminie, mogą wnioskować o większą pożyczkę ratalną, której kwota wynosi 5000 złotych.
Przeczytaj też: Pożyczki w 15 minut – lista oferentów

najtańsze pożyczki ratalne

Tanio także w Providencie

W gronie firm oferujących najtańsze pożyczki ratalne znalazł się także Provident.
W jego przypadku koszt pożyczonych pieniędzy na rok czasu, to 1598,40 zł. RRSO dla analizowanej kwoty 300 zl wynosi 133,94%, zaś miesięczna rata, to 383,20 złotych.
Powyższe parametry gwarantuje nam Pożyczka Samoobsługowa Providenta. Możemy zaciągnąć ją całkowicie online z gwarantowaną możliwością przesunięcia terminu spłaty.
Przy tej ofercie pożyczkodawca umożliwia także wzięcie pożyczki darmowej o ile całość zadłużenia spłacimy w przeciągu pierwszego miesiąca.
Przeczytaj też: Pożyczki bez BIK – sprawdzamy gdzie

Ratalna pożyczka od HapiPożyczki

Jedno z czołowych miejsc w zestawieniu najtańszych pożyczek ratalnych, zajęły HapiPożyczki. Wnioskując w tej firmie o tytułową kwotę 3000 złotych, przyjdzie nam po roku czasu zapłacić 1810,53 zl. RRSO dla tej sumy rat wynisie 154,76%. O Hapi Pożyczkę możemy wnioskować przez całą dobę, aczkolwiek ocena wniosków i ich zatwierdzanie przeprowadzane są przez firmę w godzinach 8:00 – 20:00 w dni robocze i w soboty od 9:00 do 17-tej.
Pożyczkodawca dopuszcza możliwość rozpoczęcia spłaty zobowiązania po dwóch miesiącach od otrzymania pożyczki a także skorzystania z wakacji w spłacaniu rat. Pożyczone środki możemy otrzymać na konto lub w wybranej placówce Poczty Polskiej.
Przeczytaj też: Miloan – arbuzowa pożyczka najtańsza

Najtańsze pożyczki ratalne – podsumowanie

Firmy z najdłuższym na rynku stażem pożyczają najtaniej. Taki wniosek można wysnuć po analizie ofert pożyczkodawców analizowanych w artykule. Rzecz jasna w kontekście przyjętych parametrów kwotowych i czasowych. Trochę ten fakt może dziwić, gdyż nowe firmy wchodząc na rynek powinny być bardziej skłonne do upustów i rabatów. Pozwoliłoby im to na szybszą budowę portfela nowych klientów i na pewno na większe przychody. Tak, jednak nie czynią, trwając przy wysokich ratach. A może na brak klientów nie narzekają ? …

Podobne wpisy: