Darmowa karta kredytowa vs pożyczka gratis

Przeczesując Internet w poszukiwaniu alternatyw dla darmowych chwilówek, znalazłem informację o darmowej karcie kredytowej Citi Simplicity. W zasadzie cecha darmowości może być przypisana do każdej kredytów ki w aspekcie terminowego spłacenia zadłużenia. Inaczej przedstawia się sprawa kosztów wydania takiej karty i jej użytkowania. W wielu przypadkach są one znaczne. Nie dotyczą one jednak karty Citi Simplicity wydawanej przez Citi Handlowy. Tak, jak w przypadku innych kart kredytowych, nie zapłacimy żadnych odsetek w przypadku terminowej spłaty zadłużenia i co najważniejsze, nie poniesiemy żadnych kosztów za wydanie karty i jej użytkowanie. Gdy z niej nie korzystamy, możemy wrzucić ją do szuflady i sięgnąć dopiero wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

Mamy, więc do czynienia z podobną sytuacją, jak w przypadku pożyczki gratis – pożyczamy za darmo, gdy nam potrzeba i nie płacimy nic, jeśli oddamy pieniądze na czas. Jest, jednak pomiędzy powyższymi produktami finansowymi różnica, która przemawia na korzyść kredytówki Handlowego. To bezodsetkowy czas oprocentowania karty, który wynosi 56 dni, a więc bez mała dwa razy tyle, jak w większości chwilówek za darmo, które mogą pochwalić się maksymalnym, 30 dniowym, darmowym okresem pożyczkowym.

Pożyczka gratis w rywalizacji z kartą Simplicity przegrywa jeszcze na jednym polu. Chodzi tu o maksymalną kwotę pożyczkową. W przypadku darmowej chwilówki, na dzień dzisiejszy, biorąc pod uwagę ofertę Vivusa, to 1600 złotych. W przypadku karty może być to o wiele, wiele więcej. Ale to już zależy od zdolności kredytowej przyszłego posiadacza karty ustalonej przez bank.  W przypadku darmowych chwilówek występuje jeszcze jeden limit – liczba pierwszej pożyczki gratis, która uzależniona jest od liczby firm ją oferujących. Na dzień dzisiejszy, jest ich siedemnaście.

Podobne wpisy: