Gotówkomat – nowa forma chwilówek

Gotówkomat, pożyczkomat, automat pożyczkowy – takie określenia pojawiają się w sieci wraz z pierwszymi maszynami, które w liczbie kilkunastu pojawiły się w polskich centrach handlowych. Na początek została uruchomiona funkcja zaciągnięcia pożyczki, której oferentem jest firma Vivus. Docelowo gotówkomat będzie oferował także dokonywanie różnych operacji finansowych, takich jak doładowanie telefonu, wykonanie przelewu, czy wykup ubezpieczenia.

Sam proces wzięcia chwilówki w gotówkomacie jest prosty i ograniczony do kilku kroków, które zajmują około 15 minut. Najpierw przy pomocy klawiatury należy wypełnić wniosek o pożyczkę i zeskanować w automacie swój dowód osobisty. Potem gotówkomat wykonuje zdjęcie twarzy wnioskodawcy i ze skanem dowodu przesyła je do Vivusa. Na tym etapie pracownicy firmy rozpatrują wniosek i w przypadku pozytywnej decyzji wysyłają pożyczkobiorcy SMS-a ze specjalnym numerem, który należy podać w gotówkomacie celem wypłaty pieniędzy.

Spłata pożyczki powinna nastąpić na numer rachunku podany na wydruku z automatu, który wnioskodawca otrzymuje wraz z umową. Oferowana obecnie w ten sposób pożyczka, to 1600 złotych na 30 dni. Jeżeli zaciągamy ja po raz pierwszy w firmie Vivus, możemy skorzystać z promocji i otrzymać ją za darmo na taki sam okres.

W komentarzach prasowych pojawiają się opinie stawiające znak zapytania nad ewentualnymi transakcjami wyłudzeniowymi za pomocą zgubionego lub skradzionego dowodu osobistego. Ich uniemożliwienie ma zapewnić fotografia wnioskodawcy weryfikowana przez pracowników firmy z tą z dowodu osobistego. Pamiętać należy, iż w przypadku kradzieży lub zgubienia dowodu osobistego można i należy go zastrzec w bazie dokumentów zastrzeżonych prowadzonej przez Związek Banków Polskich.

Podobne wpisy: