Pożyczka na dowód

Pożyczka na dowód reklamowana jest niemal przez wszystkie firmy udzielające chwilówek w sieci a także przez te, które prowadzą swą działalność jedynie stacjonarnie. Po części wynika to ze sloganu przekonywującego ewentualnego pożyczkobiorcę o łatwym warunku zaciągnięcia pożyczki. Po części jest to faktyczny warunek formalny, gdyż dane z dowodu osobistego potwierdzają personalia wnioskodawcy.

Przy braniu pożyczki przez Internet podane informacje z formularza weryfikowane są przez firmy poprzez przelew autoryzacyjny dokonywany przez wnioskodawcę, ewentualnie poprzez aplikację KontoConnect. Nie da się też zaprzeczyć stwierdzeniu, iż pożyczka na dowód to chwytliwe hasło reklamowe.

Skoro warunkiem dostania chwilówki jest dowód osobisty, a ja go posiadam, to dlaczego nie miałbym z takiej oferty skorzystać ? Od momentu takiej konkluzji, to już tylko jeden krok do wypełnienia internetowego formularza o pożyczkę lub wstąpienia do biura pożyczkowego. Schody mogą zacząć się później w zależności od warunków stawianych przez pożyczkodawcę. Okazuje się wtedy, iż pożyczka na dowód wymaga jeszcze sprawdzenia historii kredytowej – niezalegania z opłatami rachunków i spłatą innych zobowiązań a nawet dostarczenia zaświadczenia o zatrudnieniu i otrzymywanych dochodach.

Tutaj może nasunąć się pytanie: czy przy badaniu zdolności kredytowej i pozytywnej historii w bazach danych a także przy dostarczonym zaświadczeniu o posiadaniu pracy, otrzymana pożyczka będzie tańsza od tej, którą dostanę jedynie na dowód osobisty ? W zasadzie tak powinno być, gdyż spełniając powyższe warunki jest się klientem bardziej wiarygodnym i mniej ryzykownym dla firmy pożyczkowej. Oczywiście mniej ryzykownym pod kątem gwarancji spłaty pożyczonych pieniędzy. Praktyka, jednak dowodzi, iż wszystko zależy od firmy, w której będziemy starać się o pożyczkę.

Warunki jej otrzymania znajdziemy w regulaminie, w zakładce FAQ lub na podstronie: pytania i odpowiedzi. Zdarza się jednak, iż przy podobnych regulacjach i stawianych pożyczkobiorcy warunkach, jedne firmy udzielają pożyczek na dowód, inne zaś odmawiają. Świadczyć to może o istnieniu dodatkowych, wewnętrznych procedur, które regulują i ostatecznie decydują o przyznawalności pożyczkowej w konkretnych przypadkach. Radą dla osób starających się o pożyczki, może być składanie wniosków w kilku firmach naraz i finalne wybranie oferty najbardziej korzystnej.

Myślę, iż trudno będzie przekonać kogoś do wcześniejszego czytania wszystkich regulaminów i warunków, skoro samo wypełnienie na stronie internetowej wniosku o pożyczkę, zajmuje o wiele mniej czasu i fatygi. Musimy też zdawać sobie sprawę z tego, iż wiele osób szukających pożyczek przez Internet, to osoby zdesperowane i potrzebujące gotówki na już i teraz. Zapewne to do nich najbardziej przemawia slogan: pożyczka na dowód. I nie ma się czemu dziwić, skoro takowe są dostępne na rynku, a ich zaciągnięcie trwa niespełna kilkanaście minut.

Podobne wpisy: