Pożyczki dla bezrobotnych

Pożyczki dla bezrobotnych oferowane są przez większość firm udzielających pożyczek pozabankowych. Wynika to ze specyfiki ich działalności a także z braku wymogów, którymi muszą się kierować, na przykład banki. Największe szanse na uzyskanie pożyczki przez osobę bezrobotną są w firmach udzielających krótkoterminowych chwilówek.

Na pierwszym miejscu można tu wymienić podmioty pożyczające pieniądze przez Internet. Nie weryfikują one statusu osoby wnioskującej o pożyczkę pod względem posiadanego zatrudnienia, ani też umowy o pracę. Wymagalne dane w tym przypadku, to numer posiadanego konta bankowego, telefonu komórkowego i dowodu osobistego.

Pożyczki dla bezrobotnych udzielane są także przez firmy oferujące pożyczki ratalne. W tym przypadku szanse na ich uzyskanie są mniejsze. Wynika to z faktu kilkumiesięcznego okresu spłaty pożyczki, która może być problematyczną dla osoby bez stałych dochodów. Inną kwestią jest też kwota pożyczki. Szanse na pożyczenie pieniędzy w tym przypadku maleją w miarę rosnącej wysokości kwoty do pożyczenia. Wiele firm udzielających pożyczek ratalnych deklaruje, iż każdy wniosek, w tym także osoby bezrobotnej, będzie rozpatrywany indywidualnie.

Pożyczki dla bezrobotnych pod zastaw nieruchomości lub ruchomości, to kolejny sposób na pożyczenie pieniędzy przez osoby nieposiadające pracy. Firma udzielająca tego rodzaju pożyczek ma gwarancje pożyczonych środków w ustanowionym w umowie zastawie. Osoby wnioskujące u takiego pożyczkodawcy powinny zwrócić uwagę na fakt, iż w interesie firmy pożyczającej pod zastaw, będzie zależało na jak największym pomniejszeniu w umowie wartości zastawianej nieruchomości lub ruchomości: samochodu, sprzętu gospodarstwa domowego itp.

Pożyczka dla bezrobotnego a karta kredytowa. Alternatywą pożyczki dla osoby bez pracy, może być korzystanie z karty kredytowej. W wielu przypadkach, kredyt w karcie do spłacenia ma kilkutygodniowy, bezodsetkowy okres. Problem w tym, że banki wydają takie karty osobom mogącym udokumentować regularne dochody z tytułu pracy, działalności gospodarczej, emerytury lub renty. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z karty kredytowej będącej własnością, na przykład członka rodziny. Ale to już rozwiązanie ekstremalne.

Konkludując powyższe, najtańsze pożyczki dla bezrobotnych, znajdziemy w ofertach chwilówek, czyli firm oferujących pożyczki za darmo. W przypadku starania się o nie po raz pierwszy w poszczególnych firmach, posiadamy możliwość pożyczenia pieniędzy za 0 złotych. Mankamentem są tu niskie kwoty chwilówek – maksymalnie do 1600 złotych, ale w sumie wystarczające na podreperowanie domowego budżetu. Trzeba też pamiętać, aby spłacić taką pożyczkę na czas, gdyż jej przedłużenie kosztuje sporo, na co osoba bezrobotna nie może sobie pozwolić.

Podobne wpisy: