Ranking darmowych pożyczek X 2016

      Możliwość komentowania Ranking darmowych pożyczek X 2016 została wyłączona

Istotne zmiany w rankingu darmowych pożyczek na październik. To szybka konkluzja po spojrzeniu na zestawienie. Uwagę zwraca roszada na pozycji lidera, którym został Vivus. Wprowadzając ofertę darmowej pożyczki w kwocie 2500 złotych, ustanowił nowy rekord w oferowaniu największej kwoty możliwej do pożyczenia za 0 zł. Ranking darmowych pożyczek X 2016 jest więc bez przywództwa dotychczasowych liderów.

Jak długo będziemy mogli pożyczyć 2500 zł za darmo ?

Vivusowska oferta specjalna ma być dostępna do 12 października. Wydaje się być sondowaniem rynku i możliwości konkurentów w oferowaniu chwilówek w tak dużej wysokości. To zwiększenie dokładnie o jedną czwartą dotychczas oferowanej, największej, darmowej kwoty pożyczkowej. Czy któryś z pożyczkodawców skusi się się na podobny ruch ? Jest to całkiem możliwe, choć kwota dwa i pół tysiąca złotych jest całkiem pokaźną do zamrożenia na pełny miesiąc czasu lub dłużej. Mówimy tu oczywiście o klientach, którzy ją pożyczą i oddadzą w terminie. W tym przypadku zysk firmy, to jedynie nowy klient w bazie, któremu w przyszłości można zaoferować płatną pożyczkę, bo przy pierwszej, darmowej przecież się nie zarabia. Gwarancja też, że skorzysta z kolejnej, pełnopłatnej, jest niepełna.
Przeczytaj też: Jak przedłużyć pożyczkę ?

Konkurencja pożyczkowa idzie na całość i zyskują klienci

Konkurowanie najlepszymi warunkami sprzedażowymi jest zawsze mile widziane przez odbiorców usług. Zyskują lepsze warunki i ceny. Są też wtedy bardziej skłonni do pozostania lojalnymi klientami. Łatwiej im wtedy sprzedać nowy produkt. W przypadku pożyczek za darmo może być to trudne, gdyż możliwość jej otrzymania w danej firmie występuje tylko raz. Z miesiąca na miesiąc rośnie też liczba podmiotów je udzielających. Ale jest to przecież ograniczona liczba i przy założeniu, że klient skorzystał ze wszystkich darmowych ofert i chce (musi) pożyczać nadal – pozostają mu jedynie płatne pożyczki. Konkluzją z powyższej dywagacji może być stwierdzenie, iż w ten sposób kreowany jest kolejny segment klientów biorących pożyczki po raz kolejny.
Przeczytaj też: Darmowa pożyczka 2500 zlotych

Ranking darmowych pożyczek X 2016 pod względem najdłuższego czasu spłaty

Tu bezapelacyjnym zwycięzcą pozostaje Incredit. 61 dni pożyczki za darmo to o jeden dzień dłużej od kilku pozostałych liderów, którymi są Ferratum, Kasa Tak, Ekspress Kasa, Wonga i Ofin. Incredit przewyższa ich także kwotą darmowej chwilówki wynoszącą 2000 złotych. Długi czas spłaty, to istotny argument przy decyzji o pożyczeniu pieniędzy. Preferują go zwłaszcza osoby chcące się asekurować na wypadek nieprzewidzianych wydatków i ewentualnych problemów ze spłatą zadłużenia na czas. Dwa miesiące, to długi okres w którym możemy dwukrotnie liczyć na otrzymanie pensji, emerytury, renty lub innego świadczenia. Pozwala nam to w sposób optymalny rozplanować wydatki i spłacić w terminie pożyczkę. Nic, więc dziwnego, że darmowe pożyczki z tym terminem spłacania są wybierane szybciej i częściej od pozostałych.

Podobne wpisy: