Firmy pożyczkowe na Facebooku. Kto jest a kogo nie ma

Facebook, to nieodłączny dziś kanał social media dla wielu firm komercyjnych, stowarzyszeń, fundacji, blogów. W wielu sytuacjach stanowi on dodatek do firmowej strony – bo tak wypada i taka jest dziś moda. Część podmiotów traktuje też facebookową komunikację jako utrzymywanie dobrych kontaktów z fanami – klientami poprzez publikacje nowych ofert, wymianę opinii, budowanie i utrwalanie świadomości marki. Jak to wygląda w przypadku polskich firm pożyczkowych przedstawiam pokrótce w poniższym, subiektywnym zestawieniu.

Vivus – fanpage z robiącą wrażenie liczbą fanów na obecną chwilę: 142319. Jest na bieżąco aktualizowany zamieszczanymi postami. Nie zawsze są one związane z tematyką pożyczek, ale oferta firmy jest w większości przypadków w podtekście tematów. To, co zwraca uwagę, to fakt dużego zaangażowania osób, które polubiły fanpage Vivusa, komentując i lajkując zamieszczone posty. Można uznać, iż jest to wzorcowa strona firmy komercyjnej na Facebooku z której mogą brać przykład, zarówno pozostałe firmy pożyczkowe, jak też podmioty niezwiązane z tą sferą finansów.

NetCredit – tematyczne oferty pożyczkowe przeplatane są z luźnymi tematami odnoszącymi się do życia codziennego, pomysłami na spędzanie wolnego czasu, opiniami na temat hobby, pielęgnacji urody, wydarzeń sezonowych, świąt lub ważnych wydarzeń w życiu człowieka. Tematyka typowo na luzie bez natarczywego forsowania komercji i sprzedawania produktów finansowych na siłę. Osobiście ten sposób prowadzenia strony fanowskiej mi się podoba, aczkolwiek wydawać się może, iż wersja light nie potrafi zbytnio angażować fanów do lajkowania i komentowania.

InCredit. Skromna liczba fanów (105) i sporadycznie publikowane posty. Szkoda. W naszym zestawieniu darmowych pożyczek, firma ta zajmuje jedno z czołowych miejsc pod względem wysokości pierwszej, darmowej chwilówki, która wynosi 1500 złotych.

Kasa Tak. Brak fanpejdża. Firma z pożyczkami dedykowanymi specjalnie dla kobiet miałaby na pewno o czym pisać na Facebooku… Tym bardziej, że oferuje pożyczki za darmo.

Ekspres Kasa. Spora ilość fanów: 18366. Często zamieszczane różnotematyczne posty. Promowane konkursy własnego autorstwa. Fanpage, który może się podobać i być wzorem dla innych.

Ferratum. Chwalebna akcja rozdawania planów lekcji, quizy i konkursy, no i oczywiście reklamowanie własnej marki – Banku Ferratum – oferty pożyczkowej wypełniają treści na Facebooku. Liczba fanów, to 2337.

Ofin. Skromna liczba fanów – 247. Do połowy października częsta publikacja postów. Później cisza. Tematyka publikowanych wiadomości całkowicie oderwana od prowadzonej działalności pożyczkowej ze sporadycznymi komentarzami i nielicznymi lajkami. Bohaterką a czasami narratorką fanpaga, jest Malwina z Ofina.

Extraportfel. Brak fanpaga.

Alfa Kredyt. Ładna graficzna strona internetowa firmy pożyczkowej i brak obecności na Facebooku…

Via Sms. Jedna z najdłużej działających na polskim rynku firm pożyczkowych. Na własnym fanpejdżu przeważa promowanie ofert pożyczkowych przeplatane od czasu do czasu luźnymi tematami. Fanów i osoby noszące się z zamiarem pożyczenia pieniędzy na preferencyjnych warunkach, mogą zainteresować cyklicznie publikowane oferty pożyczek z 50% bonifikatą. Liczba fanów: 1462.

Łatwy Kredyt – brak strony na Facebooku.

 Filarum. Liczba fanów 3146. Rzadko publikowane posty. Mała liczba lajków i komentarzy.

Soho Credit. Brak fanpaga.

Pożyczka Plus. Brak fanpaga.

Szybka Moneta. Liczba fanów 354. Stricte tematyczne – pożyczkowe posty promujące ofertę firmy, podkreślające jasne i proste zasady pożyczania na szybka-moneta.pl.

Smart Pożyczka. Tylko 75 fanów. Posty przeplatane ofertami: pierwsza pożyczka za 0 zł i pożyczka do 2500 zł. Wiadomości publikowane sporadycznie. Inna tematyka: życzenia świąteczne i okazjonalne.

Szybka Gotówka. Spora ilość fanów 2026. Różnotematyczne posty w przeważającej części z podtekstem lub reklamą udzielanych przez firmę pożyczek.

Wonga (polska). Brak obecności na Facebooku. Duża, międzynarodowa firma pożyczkowa, udzielająca w Polsce pierwszych pożyczek za niewygórowaną kwotę 10 zł za sumę pożyczki 750 zł – nie promuje swej oferty na Facebooku.

Provident. Brak fanpaga.

Gotówka Natychmiast. Jak wyżej.

Ratka. Skromna ilość fanów 196. Bohaterowie postów: Stokratka i Bratek, to bohaterowie wpisów – praktycznych porad na tematy z życia codziennego. Ich lajkowanie i komentarze byłyby na pewno liczniejsze przy większej ilości fanów. Ciekawy sposób prowadzenia strony facebookowej.

Łatwa Ratka. Brak fanpaga.

Credit Star. Także.

Tak To Finanse. Rekordowo mała liczba fanów z racji obecności na Facebooku od 30 października bieżącego roku.

Banknot.pl. Brak fanpaga.

PandaMoney. Spora liczba fanów 6109. Sporadyczne, aczkolwiek ciekawe posty ze świata finansów i aktualnych wydarzeń na świecie. Nowinki technologiczne i praktyczne porady z życia codziennego przeplatają się z ofertami pożyczek.

Zaplo. Fanpage Zaplo wystartował z jednym postem 14 sierpnia i tak pozostało do dzisiaj. Zdobył do tej pory 128 fanów, jedno udostępnienie, trzy polubienia i jeden komentarz.

Aasa – brak

Euroloan – brak

Profitcredit – jak wyżej.

Kredito24. Imponująca liczba fanów 27645. Często publikowane posty o różnej tematyce. Sporadyczne polubienia i komentarze. Te ostatnie odnoszące się do spraw technicznych związanych z zaciąganiem lub spłatą pożyczki.

Zaimo – brak.

Cashsport. Firma ma konto na Google+. Na Facebooku brak.

Ekredycik – brak.

Bigcredit – brak fanpaga.

Hapipożyczki –brak.

Cashper – brak.

Ekspres Pożyczka – fanpage z 1398 fanami. Posty utrzymane w tonacji żartobliwych wiadomości i newsów, ale też praktycznych porad z życia codziennego i ze świata finansów.

SMS365. Jedna z najdłużej działających w Polsce firm pożyczkowych z dorobkiem 480 fanów na Facebooku. Często publikowane posty, zarówno z ofertą pożyczkową SMS365, jak też z tematyki finansów i oszczędzania. Ciekawe wiadomości dotyczące historii pieniądza. Od czasu do czasu organizowane konkursy.

Pożyczkomat. 12031 fanów. Posty publikowane co kilka dni. Tematyka ogólna z podkreśleniem własnej oferty pożyczkowej.

SMS Kredyt – brak strony na Fcebooku.

Kobieta z Kasą. Na stronie znajdziemy bloga Stylebooka, ale nie Facebooka.

Kasomat. Liczba fanów 730. Posty publikowane, co kilka dni o tematyce, której adresatem wydawać się mogą kobiety. Tematyczne newsy finansowe i od czasu do czasu publikacja własnych ofert.

Netgotówka – brak fanpaga

MiniCredit – fanpage z 1571 fanami uzupełniany postami, co kilka dni. Tematyka ogólna z przewagą finansowej i żartobliwych postów.

Podobne wpisy: