Pożyczki Asakredyt laureatem Loan Magazine

      Możliwość komentowania Pożyczki Asakredyt laureatem Loan Magazine została wyłączona

Pożyczki Asakredyt, a w zasadzie firma Aasa Polska S.A. została laureatem Loan Magazine Awards 2015. Firma otrzymała pierwsze miejsce w kategorii pożyczki ratalnej na rynku polskim za „pożyczki na miarę”. Gratulujemy nagrody i przy okazji zamieszczamy kilka informacji na temat, jak wyglądają pożyczki Asakredyt.

SPRAWDŹ OFERTĘ ASAKREDYT

Firma kieruje swój produkt finansowy do osób w wieku minimum 20 i nie więcej niż 80 lat. Tak, jak w przypadku innych firm pożyczkowych wnioskodawca musi posiadać stałe zameldowanie na terytorium Polski, otrzymywać stałe dochody i nie figurować w rejestrach dłużników. Proces ubiegania się o pożyczkę ratalną w Aasa Polska rozpoczynamy od wypełnienia wniosku na stronie asakredyt.pl. Po jego wysłaniu następuje kontakt telefoniczny od konsultanta firmy. W przypadku akceptacji wniosku, jest on wysyłany kurierem do podpisu. Wysyłkę wniosku poprzedza przelew weryfikacyjny z własnego konta na konto firmy pożyczkowej w wysokości 1 złotego.

Finalizacją procesu zaakceptowanego wnioskowania o pożyczkę, jest jej przelew na konto wnioskodawcy. Aasa może pochwalić się stosunkowo niską stopą oprocentowania pożyczki ratalnej. Wynosi ona 10 %. Negatywnie, jednak zaskakują opłaty przygotowawcze i administracyjne. Uzależnione są one od kwoty zaciągniętej pożyczki ratalnej. W przypadku pożyczki na kwoty od 1000 do 1400 złotych zapłacimy firmie 390 złotych opłaty przygotowawczej. W przedziale 1500 do 2400, zapłacimy 590 złotych, zaś za kwoty od 2500 do 3400 zł, opłata przygotowawcza wyniesie nas, aż 975 złotych.

Niskie, miesięczne aczkolwiek znaczne po podsumowaniu, są też opłaty administracyjne. Wynoszą one odpowiednio: dla pożyczek od 1000 do 2400 zł – 15 złotych miesięcznie, zaś za kwotę pożyczki od 2500 do 3400 zł – 25 złotych miesięcznie. Przy maksymalnej kwocie pożyczki ratalnej zaciągniętej na okres 24 miesięcy, koszt zsumowanej opłaty administracyjnej wyniesie 600 złotych.

Trzeba przyznać, że to dużo i pożyczki Asakredyt wydają się być drogie. Słono też liczy sobie firma za koszty upomnień i monitów w przypadku zaległości w spłacie pożyczonych od niej pieniędzy. Już za przygotowanie pierwszego monitu, pożyczkobiorca będzie obciążony kwotą 25 złotych. Za przygotowanie i wysyłkę wezwania do zapłaty, zapłacimy 49 złotych. Taki sam koszt poniesie osoba ociągająca się ze spłatą pożyczki w przypadku ostatecznego wezwania do zapłaty. Koszt przekazania sprawy niespłaconego zadłużenia do postępowania windykacyjnego, wyniesie 75 złotych.

Pisząc powyższy artykuł miałem dylematy, co do nazewnictwa oferty pożyczkowej firmy. O ile sama nazwa pożyczkodawcy: Aasa Polska, pozostaje bezdyskusyjną, to zamienne stosowanie nazwy Asa Pożyczki, Asa Kredyt, Aasa Kredyt i Aasa Pożyczki, wydają się być problematyczne. Podpowiedzi w stosowaniu powyższych nazw, możemy doszukiwać się na stronie firmy i w jej reklamach internetowych. Firma stosuje je zamiennie, tak więc można je przyjąć za poprawne.

Podobne wpisy: