Jak pożyczyć pieniądze za darmo ?

      Możliwość komentowania Jak pożyczyć pieniądze za darmo ? została wyłączona

Dla szukających tanich pożyczek a w szczególności tych bezpłatnych, napisałem poniższy artykuł. Jest on odpowiedzią na pytanie, jak pożyczyć pieniądze za przysłowiowe 0 zł. Pokusiłem się też o przygotowanie kryteriów decydujących o możliwości skorzystania z takich, pożyczkowych okazji.

Pozabankowi oferenci – źródło darmowych pożyczek

Palmę pierwszeństwa w bezpłatnym pożyczaniu, dzierżą dziś prywatne podmioty. Składają się na to po części starania w zwiększaniu bazy klientów i przychodów. Z drugiej strony także bardziej liberalne od bankowych zasady udzielania pożyczek.
Kryteria te, ustalane indywidualnie przez poszczególne firmy, mogą znacząco różnić się od siebie. Ma to, między innymi wpływ na liczbę akceptowanych wniosków. Z tego względu w jednej firmie możemy dostać pożyczkę bezproblemowo, w drugiej zaś obejść się niestety smakiem.
Co zrobić w takiej sytuacji i jak pożyczyć pieniądze skutecznie ? W przypadku darmowych chwilówek, podstawowym warunkiem jest fakt bycia nowym klientem. To właśnie ten segment może liczyć na darmowe pożyczanie. Ważne są przy tym pozostałe warunki do spełnienia, takie jak polskie obywatelstwo, kryterium wiekowe, posiadany telefon i konto bankowe a także zdolność kredytowa. Liczba firm pożyczających bezpłatnie rośnie z miesiąca na miesiąc. Stanowi dziś pokaźne źródło gratisowego pożyczania pieniędzy.
Przeczytaj też: Pożyczki za darmo – spis firm

jak pożyczyć pieniądze

Przykładowa kalkulacja darmowej pożyczki w firmie Vivus

Darmowa pożyczka rodzinna

Pomysł pożyczenia niewielkiej sumy pieniędzy od rodziny może być dobrym rozwiązaniem. Nie wypełniamy żadnych wniosków bez konieczności kompletowania jakichkolwiek dokumentów. Obce są też przy takim pożyczaniu formalności charakteryzujące instytucjonalne podmioty.
Pożyczka rodzinna w większości przypadków traktowana jest w charakterze przysługi. Może być też zwyczajnym podaniem ręki w chwilach trudnego, finansowego położenia. Trudno wtedy wymagać pieniężnych gratyfikacji. W wielu przypadkach, tak też nie wypada.
Z tego też względu większość darmowych, rodzinnych pożyczek ma charakter bezpośredniej pomocy. Udzielić jej może rodzeństwo, rodzice, dzieci, bliżsi lub dalsi kuzyni. Znaczenie będzie miał tu fakt nie tylko familijnych powiązań, ale też wzajemnego zaufania. Zaufania podbudowanego zrozumieniem potrzeby, ale też wiary w spłatę zobowiązania. Bez tego ostatniego elementu trudno mówić o szansach na rodzinną pożyczkę. Zaufanie będzie też wyznacznikiem w odpowiedzi na pytanie, jak pożyczyć pieniądze od rodziny i pozostać w ich oczach słownym pożyczkobiorcą.
Przeczytaj też; Pożyczka 600 zł – łatwo i za darmo

Kasa Zapomogowo Pożyczkowa – sposobem na darmowe pożyczenie pieniędzy

Funkcjonujące w firmach Pracownicze Kasy Zapomogowo Pożyczkowe, to kolejne źródło bezpłatnych pożyczek. Niegdyś bardzo popularne, są dziś rzadziej spotykane. Znajdziemy je w większych przedsiębiorstwach, które stać na zatrudnienie pracownika do ich obsługi.
Jak pożyczyć za darmo pieniądze z takiej Kasy ? W pierwszej kolejności należy się do niej zapisać i zadeklarować wysokość miesięcznych składek. Przeważnie są one nieoprocentowane i służą spłacie pożyczkowych należności. Te drugie, także pozbawione są odsetek, co czyni pożyczki z Kasy zupełnie darmowymi. Spłacane raty i wpłacane składki potrącane mogą być z wynagrodzenia pracownika. Oznacza to dla niego swego rodzaju bezobsługową pożyczkę.
To duża wygoda. Nie trzeba pamiętać o terminarzu rat, ani o kolejnych składkach do opłacenia. Pożyczki z Kasy Pracowniczej są bez wątpienia dobrym sposobem finansowania niezaplanowanych lub losowych wydatków. Docenią je osoby, którym trudno zmobilizować się do oszczędzania. Odkładania pieniędzy, którego efektem jest dyspozycyjny zapas gotówki do wypłaty lub pożyczka do zaciągnięcia zupełnie za darmo.
Przeczytaj też: Jaka pożyczka pozabankowa na długo ?

Kolejny sposób – karta kredytowa

O walorach karty kredytowej wspominałem już kilkakrotnie na blogu. Korzystanie z niej, to swego rodzaju krótkookresowe pożyczenie pieniędzy od banku i bezpłatne pod warunkiem terminowej spłaty zadłużenia.
Jak pożyczyć pieniądze, dzięki kredytówce ? Jest to przede wszystkim instrument płatniczy. Za jego pomocą dokonywać możemy codziennych płatności, regulować rachunki w sklepach i punktach usługowych. Bank – wydawca karty wyznacza bezodsetkowy okres spłaty, który wynosi około 40 – 50 dni. Terminowe uregulowanie zobowiązań w karcie kredytowej równoznaczne jest z darmową pożyczką od banku.
Niektóre z nich pobierają opłaty za jej wydanie, używanie lub wznowienie. Ale są też na rynku i takie, które nie wiążą się z żadnymi kosztami. Przykładem może być tutaj karta Citi Simplicity. Czy jej używamy, czy też nie, nie ponosimy żadnych kosztów. Dzięki zaś terminowym spłatom zadłużenia w karcie, zyskujemy możliwość darmowego pożyczania.
Przeczytaj też: Darmowa karta kredytowa vs pożyczka gratis

Karta Trzynastka i jeden miesiąc pożyczki gratis

Trzynastka w nazwie, to zapewne chęć zwrócenia większej uwagi na ten instrument finansowy przez jej wydawcę. Czymś trzeba się wyróżnić na rynku darmowych chwilówek, pożyczek na raty, czy też kredytów gotówkowych oferowanych przez banki.
Karta Trzynastka spełnia to zadanie nie tylko dzięki swojej nazwie. Wartość dodana w postaci jednego miesiąca bez odsetek, to walor nie do pogardzenia. Warto też zwrócić uwagę na późniejsze, płatne jej użytkowanie. Możemy je porównać do postawionego do dyspozycji limitu pożyczkowego. Jeśli z niego korzystamy – ponosimy adekwatne koszty, które zależne są od czasu spłaty zadłużenia. Jeśli pozostanie niewykorzystany, to nic nas to nie kosztuje.

Darmowy kredyt gotówkowy w banku

Wertowanie stron internetowych także z ofertami banków, może zaowocować znalezieniem bezpłatnej pożyczki. O takiej pisałem w końcu ubiegłego roku. Darmowa pożyczka bankowa od Getin Banku na 12 miesięcy, to swoisty ewenement na rynku. Tym bardziej warty podkreślenia, gdyż pożyczki bankowe zawsze kojarzymy z kosztami. Jak widać są też wyjątki od reguły. Opisywane 2000 zł do pożyczenia za darmo na rok czasu, to dla wielu kwota nie do pogardzenia. Każdego usatysfakcjonuje też na pewno roczny okres spłaty.

Jak pożyczyć pieniądze bez kosztów – podsumowanie

Dobrze zaplanowane poszukiwanie darmowych pożyczek pozwala uniknąć zbędnych kosztów. Jeżeli spełniamy też kryteria w kontekście omówionych sposobów, łatwiej jest o bezpłatne pożyczanie. Ocena naszych możliwości i zdolności regulowania takich zobowiązań, wydają się też być pierwszym etapem przy podejmowaniu pożyczkowych decyzji. Później można skorzystać z jednej z alternatyw omawianych w artykule.

Podobne wpisy: