Jak przedłużyć pożyczkę ?

      Możliwość komentowania Jak przedłużyć pożyczkę ? została wyłączona

Dylemat, jak przedłużyć pożyczkę pojawia się wraz z problemami z jej spłatą. Wynikają one między innymi z przecenienia możliwości, co do uregulowania zadłużenia, zaciągnięcia zbyt dużej kwoty pożyczkowej, braku dyscypliny w gospodarowaniu własnymi finansami a także z przyczyn losowych. W poniższym artykule postarałem się zebrać możliwe sposoby odpowiadające na tytułowe pytanie.

Przedłużenie pożyczki poprzez jej refinansowanie

Refinansowanie pożyczki pozabankowej, to innymi słowy zastąpienie obecnej nowo zaciągniętą, która zostanie przeznaczona na jej spłatę. W takim przypadku umowy pożyczkowe zawierane są z dwoma firmami. Działają one z reguły w jednej grupie kapitałowej jako odrębne podmioty gospodarcze. Pierwszej firmie pożyczkobiorca spłaca jedynie prowizje i odsetki, zaś główne zadłużenie spłacane jest przez drugą firmę. Osoba chcąca przedłużyć spłatę pożyczki w ten sposób powinna zgłosić ten fakt pożyczkodawcy przed końcowym terminem spłaty zadłużenia. W jednych firmach odbywa się to poprzez kontakt telefoniczny w innych zaś logując się na swoje konto u pożyczkodawcy. Wszystkie formalności związane z refinansowaniem zadłużenia załatwiane są przez firmy pożyczkowe.
Przeczytaj też: Pożyczka 1800 zł w Szybkiej Gotówce

Plusy refinansowania zadłużenia

Skoro już wiemy, jak przedłużyć pożyczkę warto wspomnieć o profitach tego rozwiązania. Podstawową zaletą jest niewątpliwie uniknięcie kosztów postępowania windykacyjnego, które jest następstwem niespłaconej chwilówki pożyczki. Unikamy tym samym negatywnych wpisów do baz dłużników, które mogłyby być poważną przeszkodą przy aplikowaniu o kredyty i pożyczki w przyszłości. Refinansując zadłużenie zyskujemy jednocześnie dłuższy czas na zebranie środków, aby spłacić kolejne zobowiązania. Ponosimy, co prawda dodatkowe koszty, ale zyskujemy profity o których mowa wyżej. Do zalet refinansowania proponowanego przez firmę pożyczkową, warto zaliczyć także oszczędność czasu osoby refinansującej dług, która nie musi szukać nowych środków na własną rękę.
Przeczytaj też: Pożyczki pozabankowe górą nad bankowymi

Przedłużenie pożyczki poprzez jej zamianę na ratalną

Pożyczka ratalna dopasowana do potrzeb i możliwości finansowych pożyczkobiorcy, może być dobrym sposobem na przedłużenie spłaty pierwotnie zaciągniętych zobowiązań krótkoterminowych. Często jest to rozwiązanie stosowane jako propozycja firmy polubownego rozwiązania problemu w sytuacji braku spłaty pożyczki na czas. Jeżeli liczymy się z możliwością realnych trudności ze spłatą zadłużenia i jeśli wiemy, że nie uda nam się spłacić go w terminie, warto rozważyć ten sposób pożyczkowego przedłużania. Niezbędny jest w tym celu wcześniejszy kontakt z firmą w której pożyczyliśmy pieniądze. Umożliwi nam to uniknięcie kosztów windykacyjnych i płatnych monitów o spłatę naszych finansowych zobowiązań. Spłata długu w ratach będzie na pewno bardziej kosztowna, ale za to długi okres, nawet kilkumiesięczny, pozwolić może na zebranie funduszy i spłatę zobowiązań.
Przeczytaj też: Długi. Ma je 41 procent z nas

jak przedłużyć pożyczkę

Jak przedłużyć pożyczkę na własną rękę ?

A w zasadzie spłacić obecną kolejnie zaciągniętą. Jest to rozwiązanie często stosowane przez osoby mające problemy ze spłatą zaciągniętych chwilówek. To nic innego, jak rolowanie długu. Rozwiązanie często krytykowane będące też możliwą przyczyną wpadnięcia w spiralę zadłużenia. W dobie darmowych pożyczek i ciągle rosnącej liczby tego rodzaju ofert, ten sposób spłacania zadłużenia nietrudny jest do odkrycia. Walor darmowości kusi i wydaje się być najlepszą alternatywą i sposobem regulowania finansowych zobowiązań. I tak może być w rzeczywistości o ile nasze problemy mają charakter przejściowy i w niedalekiej przyszłości spodziewamy się pieniężnych przychodów. Pod kątem kosztów jest to też rozwiązanie optymalne jeśli uda nam się spłacić zobowiązania za darmo pożyczonymi pieniędzmi. W innym przypadku z wizją życia non stop na kredyt, lepiej jest poszukać możliwości zaoszczędzenia i zarobienia dodatkowych środków, aniżeli rolować pożyczki.
Przeczytaj też: nie mam pieniędzy na spłatę pożyczki. Co robić ?

Jak przedłużyć pożyczkę – podsumowanie

Mimo wejścia w życie ustawy zakazującej firmom rolowania pożyczek, takie możliwości nadal istnieją. Realizowane są w innej formie, ale z pożądanym skutkiem. Dla pożyczkobiorców możliwe jest oddalenie w czasie momentu zwrotu pożyczonych środków, dla pożyczkodawców zaś dodatkowy zarobek. Dla tej pierwszej grupy – pożyczkowych klientów, to czasami niezbędna konieczność i uniknięcie problemów windykacyjnych a może nawet komorniczych. Ale też i dowód na to, że problemy ze spłatą pożyczek są pochodną ich nierozsądnego zaciągania i przeceniania własnych możliwości ich spłaty.

Podobne wpisy: